Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/michaeladolinova.cz/www.michaeladolinova.cz/administrator/components/com_imageshow/classes/jsn_is_showcasetheme.php on line 294

  Křoupat zdravě – dá se hravě

  Nové představení Michaely Dolinové, která po "Sněhánkách Míši Dolinové" připravila další představení. To není v pravém smyslu slova pohádkou, ale velkým dialogem s dětmi.

   

  Už název napovídá, že půjde o téma zdravého jídla, které mezi dětmi není zas tak populární. Na příkladu postav Jeníčka a Mařenky, kteří se v našem příběhu jmenují Křupík a Smaženka, Michaela ukazuje, kam to vede,když jsou děti ochotné obětovat smažené a křupavé pochutiny (které jejich organizmus zatěžují) za svoje zdraví, štíhlou pohyblivost a dokonce za lásku svých nejbližších. V příběhu vystupuje Babice Připálenice, která tady funguje coby majitelka "rychlého občerstvení s osmaženým až připáleným sortimentem jídel". Přesně takovým, jaké naše děti milují. Další děj ukáže, kam to může dojít, když je někdo zavřený a násilím nucený tyhle věci sníst. Nejenže se mu to zprotiví, ale ještě navíc příšerně ztloustne. Ke "ztloustnutí" na jevišti skutečně dojde!

  Tento příběh, který samozřejmě dobře skončí, by měl ukázat, jak chutné a zábavné mohou být ty zdravé a netučné a přesto hodnotné potraviny. Příběhem se vinou písničky na téma jídla a pochutnávání (třeba Představte si, co jsem měl dnes k obědu od J. Šlitra), soutěže,ve kterých děti samy určují a hádají, na co je která potravina dobrá a ze které jenom ztloustneme.

  Celý příběh končí tím, že Babice Připálenice musí změnit sortiment jídel z nezdravých na zdravá. Samotné děti by jí měly napovídat, která to jsou.

  Spolu s Michaelou Dolinovou v představení účinkuje Milan Duchek a také dvě velké maňáskové postavičky Křupíka a Smaženky.

  Představení trvá 1 hodinu a 20 minut. Dle potřeby se ale dá přizpůsobit okolnostem. Může se hrát i 20 či 40 minut. Výhodou je, že se dá vypustit okolní příběh obou dětí a zúžit na samotné jejich stravovací zlozvyky a následné ztloustnutí. Písničky a soutěže samozřejmě zůstávají.

  V představení je možné se zaměřit na určitý výrobek, který by se mohl propagovat, či celou řadu zdravých potravin, které je potřeba uvést ve známost.

  Představení "Křoupat zdravě – dá se hravě", se může hrát v jakémkoli divadelním prostoru, venku na podiu či v prostorách nákupního centra. Podmínkou jsou 2 mikrofony - "handky" a CD přehrávač.

   

   

  

  Účinkují

  Michaela Dolinová

  Milan Duchek

  a děti

  Kontakt

  Full Page Background Slider - Lite Version

  © 2018 Michaela Dolinová

  Free Joomla! template by L.THEME