Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/michaeladolinova.cz/www.michaeladolinova.cz/administrator/components/com_imageshow/classes/jsn_is_showcasetheme.php on line 294

  ADAM A EVA

  MUZIKÁLOVÁ KOMEDIE O VZNIKU SVĚTA, LIDÍ A LÁSKY

  S trochou nadsázky by se dalo říct, že naše komedie byla napsána na základě skutečné události.

   

  Pravdou ovšem je, že u stvoření světa, ale i Adama a Evy nikdo z nás nebyl, takže autorům nezbylo, než dát na všeobecně známý příběh o Bohovi, který se nudil a stvořil si proto k obrazu svému Adama, ten pak zatoužil po ženě, a když mu bylo vyhověno a oba podlehli pokušení, byli z ráje vyhnáni. Popravdě řečeno - takhle jednoduchý děj s minimem postav by scenáristovi k vystavění více jak dvouhodinového představení sotva stačil, takže úplné novinky se divák dočká v druhé půlce muzikálu, kdy se Adam s Evou, ale i Lucifer s anděly a čerty, ocitnou v současnosti. Charaktery i cíle postav zůstávají stejné, jen kostýmy se zásadně liší, z čertů se stali všehoschopní džentlmeni, z Lucifera mocný elegán, z čertice bohatá dáma, která v nejvyšších patrech tahá za nitky. A Bůh miluje čisté duše dvou milenců Adama a Evy, tuláků, kteří se toulají světem a užívají si svobody. Není divu, že právě o tyto duše usiluje ďábel, i současným milencům Adamovi a Evě slibuje radosti pozemské, a to od bohatství a nejrůznějších požitků a rozkoší až po moc. Divák tak může i v současnosti sledovat věčný boj mezi dobrem a zlem, tedy mezi nebem a peklem, mezi Luciferem a čistými dušemi, které jsou do pekla lákány, a to za jistých podmínek, pochopitelně. Ty svody ďábelské jsou i dnes velice silné, Lucifer výměnou za duše nabízí kdeco a bohatství zařídí obratem, jak říká, stačí mu jen jeden jediný podpis na smlouvě o poskytnutí duše. Pozemské bohatství a užívání si naplno všech radostí, byť pomyslných, ale pak posmrtná služba peklu − těžká volba, že?
  Je zcela jedno, zda tuhle volbu řeší mladí hrdinové před tisíci či sto lety, anebo jako v našem příběhu jsou před ni postaveni právě dnes, v naší poněkud hodnotově zmatené současnosti. A jak se současní Adam s Evou rozhodli? To samozřejmě nelze dopředu prozradit, ale jedno je jisté − ať se v našem muzikálu Adam a Eva mluví či zpívá o čemkoliv, je to vždy bráno s nadhledem a humorem, neboť oboje dává šanci podívat se na život a svět se shovívavým, pobaveným úsměvem a navzdory skutečnosti si možná mnozí připomenou, že je pro co žít.

  ZDENĚK ZELENKA scenárista a režisér

  GALERIE

  

  Obsazení

  Adam:
  Martin Písařík, Michal Slaný
  Eva:
  Michaela Horká, Markéta Procházková
  Lucifer:
  Josef Vojtek, Tomáš Trapl
  Bůh:
  Josef Laufer, Ladislav Frej
  Čert Rozkoš:
  Michaela Dolinová, Dita Hořínková
  Čert Mord:
  Lukáš Langmajer, Petr Ryšavý
  Čert Humus:
  Jan Kopečný, Josef Vágner
  Čert Mamon:
  Petr Šudoma, Ladislav Korbel
  Čerti - company:
  Kateřina Gornioková, Veronika Hanušová, Radek Fišer, Karel Jinda
  Kain:
  Filip Antonio, Tomáš Ringel
  Anděl Čistoty:
  Natálie Grossová, Dominika Elischerová
  Anděl Michael:
  Michaela Zemánková, Eliška Ochmanová
  Anděl Rafael:
  Linda Hloušková, Eliška Ochmanová
  Růžový anděl Jofiel:
  Jakub Šlégr, Tomáš Trapl
  Andělé - company:
  Martina Ctiborová, Adéla Hájková, Alex Kolva, Jiří Minařík

  Full Page Background Slider - Lite Version

  © 2018 Michaela Dolinová

  Free Joomla! template by L.THEME